Emotsioonid, hirmud, teadmine – tasakaal


Ole tasakaalus, mida see tähendab? Meile kõigile räägitakse, et tasakaal on väga tähtis, et siis on meie energiad koos ja auraväli hoitud. Lihtne rääkida aga raske mõista.
Emotsioonid on üks osa meist ja kui sa need alla surud, et olla tasakaalus, siis üllatus, üllatus saad depressiooni. Tasakaal ei tähenda, et pead midagi alla suruma, et peaksid olema tuima näo või kehaga. Tasakaal tähendab sisemist rahu ehk kui emotsioonid möllavad, siis keset lahingut viid tähelepanu enda keskmesse ja tunnetad/vaatad, kas seal on rahu või oled rivist väljas.
Mina olen väga emotsionaalne ja vaatan ka väga enda sisse. Üldiselt valitseb minu sees rahu aga on juhuseid, kus sisemus on rivist väljas. Kui sisemus on rivist väljas, siis kaotad kohe energiat ning kui seda peale ei tule võid ennast väga halvasti tunda.
Kui tunnen, et minu energia kaob, siis tean ka kuhu ning vastavalt sellel käitun – vahel on vaja kellegile oma energiat anda (üldiselt jagan seda ainult lähedastele aga on ka erandeid). Jah, õpetada inimest ise energiat ammutama – loomulikult teen ka seda aga vahel kui inimene on omadega puntras, siis ei suuda ta enda ninast kaugemale näha veel vähem endaga tegeleda. Siin tulevad mängu hirmud, et ei ole piisav ning kohe suren ära, miks keegi ei aita, enesehaletsus jne. Tavaline on joosta sellise tundega psühhiaatriasse tablettide järgi (minu arvates – alternatiiv ja meditsiin peavad käima käsikäes aga vahel saab ka ilma tabletideta), sest tavaline maailm veel ei oska endas tasakaalu taastada. 
Kuidas, siis saavutada tasakaal? Tasakaalu saavutame nii, kui mediteerime ja loeme oma keha. Kes mediteerib rohkem, kes vähem aga oma keha (tunnetus, vajadused, hirmud jne) tuleks nüüd küll selgeks saada. Mida tunneb keha välispind, mida tunneb keha sisemus, kas tegu on minu endaga või oled mõjutuste keerises. Tasakaalu ära tundmiseks vali rahulik päev, kus saadki nautida endaga olemist. Kui oled olnud endaga, siis sule korraks silmad (kui oskad võid teha seda ka lahtiste silmadega) ning ole. Hinga rahulikult ja leia enda seest ülesse enda ruum (täpselt seal kus see on ja selline nagu on) ning tunneta/vaata, kas selles ruumis valitseb rahu ja kas seal on kõik korras (sa saad aru, kui on korras). Sinu ruumil võivad olla seinad aga ei pruugi, see võib olla värvi laik aga ei pruugi, see võib tunda keha sisemusena aga ei pruugi. See tuleb sinul endal avastada, kus sinu rahu paik asub ning siis läheb katsetamiseks ja äratundmiseks. Kuidas? Lihtsalt, kui oled emotsioonide tulvas või tunned tohutut hirmu – pane silmad korraks kinni ja vaata oma sisemusse, mis seal enda ruumis tegelikult toimub (kas seal on rahu või mitte). Kui on rahu, siis oled tasakaalus ja võid edasi möllata või siis rahuneda (kiiresti rahuneda saad kui paned end/kaaslast/olukorda energiamulli sisse). Kui seal ei ole rahu, siis teadvusta, kas tahad energiat jagada või tahad oma olukorra taastada. Tasakaalu tagasi saamiseks on väga palju erinevaid meetodeid – kõige lihtsam on vesi ehk veega kokku puutumisel avad enda energeetilised keharakud ja katkestad ära kõik energiasidemed (vesi lõikab kõik sidemed giljotiiniga läbi), kui see on tehtud ning vesi on ka vana sodi ära viinud, siis sulged keharakud ja täidad ennast uue enda algenergiaga (võid näha, et lähed väga säravaks). Loomulikult aitab ka võõraste energiate tagasi saatmine ja enda energiate/jõu/hingeosakeste tagasi kutsumine puhtal kujul (kindlasti puhtal kujul, muidu tõmbad teise energiasodi endale lisaks). Ja nüüd kontrolli, kas oled jälle tasakaalus.
Hirmud – imeline manipulaator ja väga paljude tööriist. Kuna meie keha väli on nii uudishimulik ja käib infot ammutamas igal pool ja kui me keha kontrollida ei oska, siis lendame ka tasakaalust välja. Siin aitab teadlikus ja see ei ole see, et loen väga palju ja katsetan erinevaid võtteid – ohh ei, sest väga paljudel juhtudel antakse tööriist aga õpetust kaasa ei anta vaid luuakse hirme juurde. Energeetiline infoväli ja see infotulv on nii intensiivne, et pigem peame oma kehadega tegelema ja neid vaos hoidma, kui uusi asju katsetama. Kuidas sa saad areneda, kui toodad ja tõmbad uut infot endale sisse ja loomulikult koos hirmudega, kuid hirmudest keha puhastada ei oska. Lisaks info töötlemisele tuleb meil ju veel oma elu elada ning elust rõõmu tunda. Ka pidev enese puhastamine on üks hirmu ja manipulatsiooni osasid, sest kui jätad näiteks korra enda puhastamise, saad hirmu, et järsku nüüd mind rünnatakse. Kuidas siis mitte sattuda hirmu piirangusse – jälle meditatsioon või kastist välja vaatamine või siis erinevad puhastamise meetodid (vali ka erinev aeg selleks). Meditatsioonis saad vabastada erinevaid piiranguid ehk see on ka üks puhastamis liike. Neutraalsus/ükskõiksus on ka üks puhastamise liike ehk sa ei tõmba endale hirmu ligi.
Kõigest sellest võib palju rääkida ja kirjutada aga kõige tähtsam on, et oleksid teadlik ja valiksid endale sobiva arenemis viisi/info. See, mis sobib ühele ei pruugi sobida kõigile ja ka mitte sulle. Alati isegi ei ole mõtet katsetada või siis kui katsetad pead sa olema oma kehast väga teadlik, et kui midagi nihu läheb, et suudad keha oleku ikka taastada ja tasakaalu säilitada.
Teadke/tunnetage ja usaldage oma keha. Kehale võib käsklusi anda aga teda tuleb esmalt alati hoida. Kõige lihtsam hoidmine on kehaga suhtlemine. Näiteks võta keha enda ette või kellel hea kontakt kehaga, siis lausuda talle: „Keha, sulge oma energiad teiste energiate suhtes – sa tunnetad, siis kui mina luban!“ Nii saad rahulikult omi toimetusi teha, ilma, et teised energiad sinu väljas liiguksid ja sulle mingeid lisasid toodaksid.

Hoidke ennast ja läbi enda ka teisi, siis on meie maailm ilusam ja säravam.

Teadlikust, puhtust, heaolu, südamerahu ja arengut.

Marge