Olla sina ise on kunst

Olla sina ise on kunst. Jah, kunst, sest ühiskonnas on arvamus, et teised teavad paremini ja ka suhetes oodatakse ikka teiselt rohkem panustamist, sest mina ju teen piisavalt.
Vaadata ennast – on katsumus omaette 😊 nii minul, kui ka paljudel teistel. Me loeme palju, käime palju koolitustel ja ikka selleks, et teised teavad paremini kuidas olla ja elada – jah, ka mina koolitan end aga mida olen kõige rohkem õppinud on see, et kõigepealt usalda ise ennast. Kui sa ei õpi ära iseenda usaldamist, siis ei saavuta sa midagi. Iseenda usaldamine ja ka endaga leppimine on oskus – näha endas ka koledat poolt on keeruline, lubada endal olla on keeruline.
Tee üks katse: kirjuta paberile kaks tulpa, mis sulle meeldib partneri (võib olla praegune või sellest, kellest unistad) juures ja mis ei meeldi. Tee see ära ja siis loe teksti edasi. Kui loed teksti lõpuni ei ole katsest kasu. 
Keeruline on ka see, kui hommikul tõused paha tujuga ehk rikud endal tuju veel rohkem ära ja teine süüdistab veel sind ka tema tuju rikkumises. Tegelikkuses on see sinu paha tuju ja kui teine tõuseb paha tujuga, siis see on tema oma. Seega mida keegi tunneb on need tema tunded ja tema kontroll oma olemuse eest. Kui ta sinu tuju ära rikub, siis ei ole see tema mure, sest keegi teine ei saa teha sinu tuju pahaks kui sina ise seda ei taha ja ei lase sellel toimuda ning vastupidi. Jah, kui kellegil on paha olla, siis vaata kõrvale, sest sinul on ju hea olla -ära mine tema tujuga kaasa – kui lähed, ei ole sa piisavalt endaga tööd teinud ehk sa voolad nii nagu teised tahavad. Olla neutraalne on oskus ja paljuski on selle taga energiate vabastamine – ei aita, kui korrutad vabastan energiat, vabastan energiat aga samas on endiselt halb olla – see on piirang, mida lood. Anna vabaks kergusega – kõige parem on seda teha meditatiivselt ehk võtad aja maha, oled mõnusalt ja rahulolevalt ning kujustad, et kõik sinu sees olevad teemad annad vabaks ehk need tulevad sinu ette mullidena ning saadad need mullid ära Puhtasse Loovasse Energiasse aktiveerimiseks või lahenemiseks sinu kõige kõrgemaks hüvanguks. Ära neid saada lihtsalt ära, sest need võivad ringi hulpima jääda ja pärast keegi korjab need ülesse või veel hullem tarbib lihtsalt toiduks (see on energeetiline toit). Mida tühjem sa energeetiliselt oled seda kergem on olla tasakaalus ning neutraalne nii enda kui ka teistega. 
Me anname hinnanguid nii endale kui ka teistele – milleks, sest ikka selleks, et me ise või teised oma energiat välja jagaksid. Kui sa enda vastu karm oled, siis sa ju ei saa särada vaid vigastad aurakesta. Kui sa teise vastu karm oled, siis tekitad temas halva tunde (kui ta seda muidugi kontrollida ei oska) ehk jälle lööd kõikuma tema tasakaalu ja vigastad aurakesta ning energia voolab kellegile, kes seda tarbib. Meie olemus on väga peen ja kui tahad olla rahulolev, siis peab muigama nõmeduste peale ning jääma neutraalseks – loomulikult on seda keeruline teha aga mitte võimatu. Iga vabastatud mõte, tegu, mure vm. siis vabaneb sinu energiaväljast info, mis muidu seisaks ja koormaks ning imedele seal ruumi lihtsalt ei jätku.
Kui sa oled ametis hinnangute andmisega, väärtuse loomisega, siis imed kuidagi kaovad ära ehk sama nagu hirmudega sa lihtsalt ei märka neid. Sa isegi ei märka, et tegelikult maailm on ilus, kui sa ise tahad – midagi ilusat on alati. Alati on sinu jaoks võimalused aga sa lihtsalt ei pane seda tähele ja tegeled sellega, et kuidagi ellu jääda. 
Noo nii, nüüd siis sinna, kus ma palusin panna kirja plussid ja miinused. Kuidas siis saad paremini endaga sõbraks ja kuidas sa siis annad teistele vähem hinnanguid. Loomulikult ei tohi midagi maha suruda, sest see läheb sinu sisemusse ning hakkab ussitama ja tekitad nii endale suurema kahju, kui kasu. Sa saad endaga paremini sõbraks kui märkad, et oled samasugune kui teised ehk analüüsimise põhjal sa ei kannata endas neid asju mida sa teistes näed ehk surud selle endas alla. Nii pikk jutt… ehk need miinused, mida sa paberile panid on üks osa sinust, mida sa ei märka aga teistes märkad ehk peegeldus. Vaata ja mõtle oma elatud elule ning otsi ülesse, kus on sul see negatiivne omadus peidus, mis sulle vastaspooles ei meeldi. Näiteks, mina ei armasta aeglaseid inimesi ehk ma ei taha, et minu partner oleks aeglase taibuga, sest mina ju olen kiire ja teen mitut asja korraga jne. ehk olen nn üliinimene aga ülla, ülla ei ole ikka küll – jooksen ise ka kokku ehk olen aeglane, kui antakse võõras tekst ette ja palutakse mingi loov ülesanne teha. Seega olen ise ka aeglane ja kui seda tean ei anna teisele hinnangut ehk jään neutraalseks. Teine näide, kuidas ennast armastada on näiteks see kõik mida sa teises armastad on ka sinus endas ehk kõik plussid oled sa ise ka – isegi mehelikkus 😊 (meesenergia on meeldib vastutada ja otsuseid vastu võtta ning naisenergia on see kui annad kontrolli ära). Naine meesenergias või vastupidi mees naisenergias ei ole kerge kombo aga jälle tunnistades ning oma elu muutes on see kõik taas võimalik tasakaalu viia aga see juba pikem jutt 😊 ehk paremini on seda võimalik teha teraapias.
Kõige kokkuvõtes, ole see kes oled ja luba endal olla isegi siis kui on sees kass, kes tahab kerra tõmmata ja urgu pugeda – luba olla ja ära anna hinnangut, et oled saamatu ja laisk. Sa lihtsalt vajad taastavat energiat, sest oled ennast laiali laotanud ning üheks energia taastuseks on eemalduda, magada ja olla omaette ilma teisteta.
Hoidke ennast ning sulgege energiad teiste energiate suhtes ning jagage oma energiat teadlikult – nii särate rohkem ka imelikes olukordades ja olete rohkem tasakaalus 😊
Hingesära ja tea sa oled imeline koos oma kiiksudega 😊

Marge